Czy opłaca się inwestować w myjnię bezdotykową w małym miasteczku lub na wsi?

Czy opłaca się inwestować w myjnię bezdotykową w małym miasteczku lub na wsi?

Inwestorzy którzy się decydują na inwestycję na wsi zawierające stanowiska mycia dla maszyn rolniczych powinni pamiętać, że może się to wiązać z dodatkowymi wymogami i/lub uwarunkowaniami technicznymi takie jak zwiększenia studzienek odpływowych, pojemność i przepustowości separatora oraz częstszego czyszczenia stanowisk do mycia. Oczywiście należy również wziąć pod uwagę gabaryty pojazdów. Zaleta dla inwestora jest oczywista: brak konkurencji dla takich klientów oraz dobrze płacona usługa (mycie takiego pojazdu wymaga znacznie więcej czasu niż mycie zwykłego pojazdu osobowego).

Wymagania dla myjni bezdotykowej

Musimy przystosować plac do pojazdów takiego gabarytu a lokalizacja z musi mięć łatwy i dozwolony dostęp dla każdego pojazdu, niezależnie od jego wielkości oraz musi być w widocznej i łatwo rozpoznawalnej lokalizacji jak stacja paliw, główne trasy przelotowe, stacja kontroli pojazdów, warsztaty, itp.

Najlepsza lokalizacja to taka która już jest własnością inwestora, szczególnie jeśli działka jest częściowo lub w całości zagospodarowana, (np teren obok stacji lub sklepu) co pozwala zminimalizować koszty budowy infrastruktury. Dzięki temu obie działalności będą współpracować i się napędzać. Klienci odwiedzający sklep skorzystają z myjni i z pozostałych usług.

Ograniczony koszt działki zarówno dzierżawy jak i zakupu jest dużym atutem. Dodatkowo mała miejscowość zazwyczaj ogranicza konkurencję, często myjnie które zostały wybudowane jako pierwsze cieszą się brakiem konkurencji, dlatego większość inwestorów decyduje się na myjnie w podstawowej konfiguracji.

Minusem lokalizacji na wsi i małych miejscowości może być brak instalacji gazowej lub kanalizacji wodnej. W takich przypadkach inwestorzy decydują się na ogrzewanie zasilane olejem lub propanem. Brak kanalizacji rozwiązujemy za pomocą szamba o odpowiedniej pojemności.