Myjnia bezdoytkowa samoobsługowa COMFORT

System kontenerowy izolowany płytami warstwowymi
Część techniczna myjni zainstalowana jest w kontenerze technicznym, wykonanym z płyt warstwowych, które zapewniają jej całkowitą izolację, a co za tym idzie gwarantują niezwykle długą żywotność urządzeń.
Najlepsze komponenty
Sukces naszego rozwiązania opiera się na 2 solidnych filarach: wiedzy naszych wysoko- wykwalifikowanych techników oraz użyciu komponentów tylko od najlepszych producentów.
Gotówka, karty PayPass czy po prostu system kart lojalnościowych? Cokolwiek wybierzesz!
Nie stawiaj granic swojemu biznesowi, zaoferuj swoim klientom możliwość wyboru dogodnej formy płatności .Tylko od Ciebie zależy w jakiej formie otrzymasz zapłatę za oferowaną usługę.
Najwyższa jakość wody 24/7
Nasz system został zaprojektowany w taki sposób aby zagwarantować najwyższą jakość wody przez cały czas (brak twardej wody w systemie). Zapewnienie najwyższej jakości mycia, to nasz priorytet!
Od 5 do 7 różnych programów mycia
5 programów podstawowych, z możliwością rozbudowy usługi o 2 dodatkowe programy.
Dostęp on-line
Dzięki oferowanym przez nas aplikacjom możesz w każdej chwili sprawdzić stan swojej myjni, niezależnie od tego gdzie jesteś. Jeśli masz dostęp do internetu, masz podgląd na swój biznes!

Atuty technologii myjni COMFORT

  Dozowanie chemii proszkowej
Każde stanowisko wyposażone jest w niezależny dozownik mikroproszku, który zawiera niezależny od siebie ślimak i mieszadło wykonane ze stali nierdzewnej. Jest to bardzo duży atut gdyż zapewnia dokładne, stałe dozowanie a co za tym idzie, również niezawodność całej myjni.

Dozowanie chemii płynnej (np. wosku) odbywa się za pomocą precyzyjnych, regulowanych dozowników. W związku z tym, że przepływ wody przy każdym programie jest stały, jest to najlepsze, najdokładniejsze i najbardziej niezawodne rozwiązanie w porównaniu do innych systemów dozujących.

  Woda osmotyczna

Wykorzystujemy 100% wody przy produkcji wody osmotycznej, nie generując dzięki temu strat w jakiejkolwiek postaci. Niespotykane na rynku, autorskie rozwiązanie firmy ABOX sprawia, że inwestycja staje się nie tylko dużo bardziej rentowna ale również nieporównywalnie bardziej ekologiczna. Ponadto ogromne zbiorniki gwarantują możliwość ciągłej produkcji uzdatnionej wody, dzięki czemu jakość usługi pozostaje zawsze na tym samym, najwyższym poziomie, niezależnie od natężenia ruchu na myjni. Postaraliśmy się aby długie kolejki samochodów oczekujących na mycie były jedynie powodem do zadowolenia dla naszych inwestorów a nie problemem spędzającym sen z ich powiek.

  Sterowniki
System sterowany automatami SIEMENS. To niezwykle niezawodne rozwiązanie zaprojektowane do długoterminowej pracy. System wyposażony jest w złącza Ethernet, które za pomocą routera WiFi umożliwiają ustawienie parametrów myjni za pomocą telefonu lub tabletu. Każde stanowisko jest osobno zabezpieczone, własnym wyłącznikiem różnicowym, wyłącznikiem bezpieczeństwa, zasilaczem prądu stałego OMRON oraz transformatorem. Oświetlenie myjni także zostało oddzielnie zabezpieczone, dzięki czemu działanie oświetlenia nie ma wpływu na działanie myjni.
  Dechlorator
Myjnie ABOX COMFORT to jedyne instalacje dostępne na rynku, które dysponują przemysłowym systemem dechloracji wody, wyposażonym w 70-litrową butlę wraz ze sterownikiem FLECK 5600, chroniącym drogie membrany systemu osmozy, przedłużając tym samym wielokrotnie ich żywotność a jednocześnie zwiększając jakość mycia.
  Układ zmiękczania wody
System wyposażony w 4 zbiorniki które zapewniają zapas wody rzędu 4000L. Niespotykana pojemność, która zapewnia stałą jakość wody. Zbiorniki odpowiadają za magazynowanie wody zmiękczonej, wody z odrzutu membran oraz wody zdemineralizowanej.
  System osmozy
Bardzo wydajny system demineralizacji wody metodą osmozy odwróconej, kontrola jakości i wydajności on-line, z wykorzystaniem wody z odrzutu co pozwala zmniejszyć zużycie wody o 40% w porównaniu do innych rozwiązań.

Więcej szczegółów

ASystem myjni ABOX COMFORT to niezwykle wydajny, oszczędny i niezawodny system myjący. Wszystkie wykorzystane komponenty pochodzą od renomowanych producentów, takich jak Siemens, CAT Pumps, Danfoss, Grundfos, Schneider Electric itd. Niespotykany na rynku zestaw zbiorników o łącznej pojemności do 4000 l, zapewnia nieprzerwaną dostawę uzdatnionej wody, co eliminuje całkowicie problem niezadawalającej jakości świadczonej usługi mycia, w przypadku spadku ciśnienia w sieci.
BTechnika ABOX umieszczona jest w kontenerze wykonanym z poliuretanowych płyt warstwowych, o grubości 60 mm. Zapewnia on nieporównywalnie lepszą ochronę drogich komponentów znajdujących się w środku, niż standardowo oferowane przez konkurencję kontenery stropianowe (EPS). Dodatkowe bezpieczeństwo urządzeń gwarantują stalowe drzwi płaszczowe.
OElektrowazory Danfoss cechują się długą żywotnością oraz prezentują przewagę jakościową nad zaworami pneumatycznymi. Nie wymagają bowiem montażu kompresora, który to stanowi słaby punkt myjni, w przypadku zastosowania rozwiązań opartych na zaworach pneumatycznych. Każde stanowisko mycia wyposażone jest we własne zasilacze, transformatory oraz wszelkie zabezpieczenia elektryczne marki Schneider Electric. Dzięki temu każde z nich jest niezależnie chronione i działa jako samodzielne urządzenie, co zwiększa niezawodność oraz solidność systemu i zapewnia ochronę przed awarią.
XW odróżnianiu od konkurencji, nie produkujemy zwykłych modułów metalowych, gdyż wiemy że nie stanowią one wystarczającej ochrony urządzeń przed warunkami atmosferycznymi panującymi na terenie Polski. Naszym rozwiązaniem dedykowanym myjniom, które posiadają ograniczoną powierzchnię montażową, jest wariant COMPACT, posiadający małe gabaryty oraz zapewniający wysoką ochronę, dzięki płytom poliuretanowym.

Częste pytania

?Chemia proszkowa czy chemia płynna?
Wybór należy wyłącznie do ciebie. Oferujemy myjnie korzystające z chemii proszkowej (COMFORT) jak również z chemii płynnej (EASY) . Chemia proszkowa jest szybsza w działaniu, co sprawia że dla myjni samoobsługowych jest bardziej adekwatna, szczególnie w przypadku braku szczotek lub dodatkowych programów typu Piana aktywna. Chemia proszkowa jest bardziej wymagająca przy dozowaniu, gdyż woda musi być bardzo dobrze uzdatniona a temperatura wody wyższa, co jednocześnie zwiększa skuteczność mycia.
Chemia proszkowa dostarczana jest w workach, które można bezpiecznie i legalnie wyrzucić do kosza na śmieci. Chemia płynna jest dostarczana w bańkanch które należy odpowiednio zutylizować w autoryzowanych punktach utylizacji produktów trudno zbywalnych. Atutem chemii płynnej jest to, że można uzupełnić duży zbiornik chemią dzięki czemu rzadzej należy uzupełniać poziom detergentu.
?Czy technologia mikroproszku będzie zabroniona przez UE?
Nie. Jest to plotka rozpowszechniana przez niektórych handlowców firm produkujących myjnie, które działają jedynie na płyn. Brak technologii dozowania chemii proszkowej zmusza konkurencję do usprawiedliwienia w ten sposób swych braków technologicznych.
Oczywiście Rząd czy Unia Europejska mogą nakazać ograniczenie stosowania niektórych składników zawartych w chemii, lecz to nie dotyczy tylko chemii proszkowej lecz również chemii płynnej. Już w przeszłości władze nie raz wprowadzały liczne wymogi w tym zakresie, a chemia zawsze była dostosowywana bez problemów do obowiązujących standardów.
?Czy zbiorniki na wodę zmiękczoną są konieczne do pracy myjni?
Niektórzy argumentują, że dużo myjni pracuje wyposażone jedynie w zbiornik na wodę osmotyczną. Brak zapasu wody zmiękczonej powoduje jednak, że myjnia staje się bardziej zależna od ciśnienia z sieci wodociągowej co znacząco zwiększa ryzyko wystąpienia nieprzewidywalnego braku wody. Nasz system rozwiązuje ten problem. Z drugiej strony, oszczędność przy produkcji wody osmotycznej jest możliwa tylko dzięki zapasowi wody zmiękczonej. Taki zapas wody umożliwia zapewnienie najwyższej jakości wody do pracy myjni.