Budowa i montaż myjni bezdotykowej - krok po kroku

1/7 Lokalizacja

Interesuje Cię budowa myjni bezdotykowych? Dobra lokalizacja to przede wszystkim lokalizacja dobrze widoczna! Zarówno wjazd na działkę, jak i obszar przeznaczony do manewrowania samochodami powinny być łatwo dostępne i wygodne. Rekomendujemy aby zarówno myjnia, jak i działka, na której odbędzie się budowa myjni, posiadały niezależny wjazd i wyjazd, co niezaprzeczalnie usprawnia korzystanie z myjni i zapobiega powstawaniu ewentualnych sytuacji kolizyjnych.

2/7 Wybór działki (Podpisanie umowy zakupu/dzierżawy myjni)

Po podjęciu decyzji dotyczącej adekwatnej konfiguracji myjni, nadszedł czas na podpisanie umowy zakupu instalacji. W dokumencie tym sprecyzowane zostaną: wszelkie kwestie techniczne dotyczące urządzenia, warunki dostawy i gwarancji, kwestie serwisowe (pogwarancyjne) oraz zakres wsparcia projektowego.

3/7 Projekt budowlany

Budowa myjni samochodowej wymaga również sporządzenia projektu. Projekt przygotowany jest przez architekta na podstawie dokumentacji przekazanej przez naszą firmę oraz zaadaptowany zgodnie z uzgodnioną wersją i konfiguracją myjni. Projekt musi zostać przedstawiony odpowiednim władzom w celu uzyskania pozwolenia na budowę myjni samoobsługowej. Jak tylko wydana zostanie decyzja pozytywna, możemy ruszać pełną parą!

4/7 Roboty budowlane

Ten etap oznacza rozpoczęcie budowy myjni bezdotykowej, obejmuje przygotowanie posadzki pod myjnię, zgodnie z wytycznymi zawartymi w projekcie budowlanym. Klient może przygotować teren we własnym zakresie lub zlecić to firmie Abox. Ten etap inwestycji zajmuje zwykle około 1 miesiąca.

5/7 Dostawa i montaż myjni

Jak posadzka jest gotowa możemy bez przeszkód dostarczyć myjnię i rozpocząć budowę myjni samochodowej, wówczas nasi technicy zajmą się zainstalowaniem kontenera technicznego, postawieniem konstrukcji i podłączeniem wszystkiego tak, aby myjnia działała bez zarzutu!

Jak tylko montaż myjni bezdotykowej zostanie zakończony, należy powiadomić lokalne władze o gotowości do rozpoczęcia działalności.

6/7 Uruchomienie i Szkolenie

Podczas pierwszych dni działania myjni, nasi technicy przeprowadzą szkolenie dla Twoich pracowników, dotyczące prawidłowej obsługi urządzeń. Zależy nam bowiem aby instalacja działała bez zarzutu tak aby zapobiec niepotrzebnym przestojom.

7/7 Prowadzenie i serwis myjni

Oferujemy profesjonalną pomoc techniczną świadczoną przez wykwalifikowanych serwisantów, zarówno bezpośrednio na miejscu instalacji, jak i również za pośrednictwem telefonu, Skype’a czy emaila. Naszym priorytetem jest aby Twój biznes pracował nieprzerwanie 24/7!

Budowa myjni bezdotykowej krok po kroku na terenie inwestora to usługa, którą oferujemy w naszej ofercie. Nasza firma specjalizuje się w tego typu instalacjach, zarówno dużych, jak i małych, a do obu oferujemy szeroką gamę urządzeń i opcji. Służymy również doradztwem w trakcie budowy, aby sprostać wszelkim możliwym potrzebom. Jeśli więc chcesz, aby Twoja nowa myjnia od początku cieszyła się popularnością, skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci ją zaprojektować!

ABOX system, producent myjni bezdotykowych dla każdej inwestycji

Jako producent myjni bezdotykowych zajmujemy się budową już od wielu lat początki naszej firmy sięgają lat 80. na innych rynkach europejskich – oferujemy urządzenia otwarte na oczekiwania przedsiębiorców. Służymy pomocą niezależnie od tego, czy taka inwestycja będzie Twoją pierwszą działalnością, czy masz już prężnie działającą firmę i chcesz rozszerzyć jej gamę ofertową o dodatkowe udogodnienia dla właścicieli pojazdów.

Koszt budowy myjni bezdotykowej jest uzależniony od wielu czynników. Najbardziej podstawowy to model myjni: myjnia kontenerowa lub myjnia modułowa.

Jako kompaktowe rozwiązanie stosuje się technika w zewnętrznej modułowej obudowie między stanowiskami mycia samochodów, tak zwane myjnie samoobsługowe modułowe. Są to konstrukcje wolnostojące i nie wymagają budowy dodatkowych pomieszczeń. Wszystkie urządzenia sterujące, systemy dozowania, i pozostała technologia znajdują się w samodzielnych modułach. Zajmują one bardzo mało miejsca, więc doskonale wpisują się w koncepcję o ograniczonej powierzchni zabudowy

W przypadku myjni kontenerowej cała technologia myjni znajduje się w specjalnie przygotowanym kontenerze. Kontener ten posiada specjalnie przygotowane miejsce na instalacje i urządzenia. Do tego dochodzi fakt, że kontener ten może służyć również jako magazyn części zamiennych lub materiałów czyszczących. Gdy jest wystarczająco duży, może nawet służyć jako rodzaj strefy socjalnej. To powiedziawszy, ten model zajmuje znacznie więcej miejsca, dlatego jest zalecane na lokalizacjach o średnim i dużym natężeniu ruchu.

Sprawdź również:
Płyta najazdowa na myjni w trakcie budowy