Fiskalizacja myjni bezdotykowych

Od kiedy?

Fiskalizacja myjni jest obowiązkowa na myjniach samochodowych od dnia 1 lutego 2023 roku.

Jakie są wymagania?

Fiskalizacja myjni bezdotykowych: samoobsługowych i samochodowych musi spełniać konkretne wymagania, które są oznaczone w rozporządzeniu. Fiskalizacja myjni w 2023 roku:

  • Kasy fiskalne w myjniach samochodowych mogą być kasami w postaci oprogramowania (tzn. kasa fiskalna dla myjni wirtualna) lub fizycznymi kasami online.
  • Brak paragonów papierowych. Paragon jest wyświetlany przez 30 sekund na zainstalowanym wyświetlaczu.
  • Wyświetlacz musi być dostępny na każdym stanowisku mycia, odkurzania lub podobne.
  • Musi być osobna kasa fiskalna do każdego punktu płatniczego (np. stanowisko mycia lub odkurzacz).
  • Kasy fiskalne w myjniach samoobsługowych muszą być homologowane przez Główny Urząd Miar (GUM).

Jakie kasy są dostępne?

Jest wiele producentów kas fiskalnych, lecz obecnie jest tylko jedno rozwiązanie które posiada wymaganą homologację. Inne firmy pracują nad tym aby uzyskać homologację, lecz jeszcze jej nie otrzymali. W chwili, gdy pojawią się inne opcje to będziemy ich integrować z naszymi myjniami.

Novitus SDF-3

To kasa o specjalnym zastosowaniu, która przeznaczona jest do stanowisk myjni, a także dla automatycznych urządzeń okołomyjniowych. Nadaje się do zainstalowania w urządzeniach do automatycznej sprzedaży towarów i usług. Kasy fiskalne w myjniach tego rodzaju umożliwiają wykonywanie wszystkich operacji całkowicie bezobsługowo — zarówno przez użytkownika, jak i przez właściciela myjni.

Ile kosztuje?

Koszt może się różnych w zależności od wybranego rozwiązania oraz od modelu myjni. W celu uzyskania wyceny zapraszamy do kontaktu — nasi specjaliści służą poradą i pomocą w wyborze optymalnego wariantu dla każdego.

Jako producent myjni bezdotykowych oferujemy cały szereg produktów, które przydadzą się przyszłemu lub obecnemu inwestorowi. Sprawdź poniższe kategorie: