Jaką wybrać myjnię – modułową czy kontenerową?

Wybór odpowiedniej myjni dla swojego biznesu to kluczowa decyzja, dlatego powinna być dobrze przemyślana. Jakie cechy ma myjnia modułowa a kontenerowa? Jak dokonać właściwego wyboru? Zachęcamy do przeczytania poniższego tekstu — dowiesz się, na jaki rodzaj myjni postawić i na co warto zwrócić uwagę przy wyborze danej myjni.

Liczba stanowisk czy wyposażenie techniczne to ważne kwestie podczas planowania inwestycji, jednak wybór rodzaju myjni to jedno z najczęstszych pytań. Odpowiedź na pytanie, czy lepsza jest myjnia modułowa czy kontenerowa jest prostsza, niż mogłoby się wydawać. Przede wszystkim wiele zależy od lokalizacji. Odgrywa ona kluczową rolę z kilku powodów. Poniżej przedstawiamy charakterystykę obu rodzajów myjni.

Myjnia kontenerowa

Czym wyróżnia się myjnia kontenerowa? Ma ona formę kontenera, który spełnia zadanie zaplecza technicznego, w którym znajduje się technika myjni. Jest on zamykany, co zapewnia bezpieczeństwo, a także daje łatwy dostęp do ważnych podzespołów. Przestrzeń w kontenerze może służyć również jako magazyn na środki myjące czy części zamienne.

Myjnie kontenerowe są odpowiednie na lokalizacje:

  • z dużą powierzchnią,
  • w dobrej lokalizacji — średnie i duże miejscowości, duże skupiska ludności, blisko dużych punktów handlowych,
  • gdzie zaprojektowano 3 stanowiska lub więcej.

Jakie zalety ma myjnia kontenerowa?

  • Spory zapas chemii,
  • wygodna obsługa urządzeń,
  • magazyn niezbędnych narzędzi,
  • możliwość zamówienia dodatkowego kontenera np. z zapleczem socjalnym.

Myjnia modułowa

Jeśli nadal nie masz pewności, czy lepsza jest myjnia kontenerowa czy modułowa, to warto poznać specyfikę tej drugiej. Stanowi ona alternatywę dla wersji kontenerowej. Myjnie modułoweodpowiednie na działki z ograniczoną powierzchnią, na inwestycjach gdzie zaprojektowana jest myjnia do 3 stanowisk. Nadają się do lokalizacji o mniejszym natężeniu ruchu np. do małych i średnich miejscowości.

Tego typu myjnie samoobsługowe — podobnie jak myjnie kontenerowe — sprawdzą się jako poszerzenie danej inwestycji o dodatkowe usługi. Myjnię modułową warto zaplanować jako część istniejącej działalności gospodarczej, takiej jak stacja kontroli pojazdów, punkt wulkanizacji, mechanik samochodowy czy stacja benzynowa. Rozwiązanie z jednym modułem jest przeznaczone do obsługi 3 stanowisk, natomiast przy większej ilości stanowisk potrzebny będzie kolejny moduł.

Myjnia kontenerowa a modułowa — co wybrać?

Znając zalety i różnice obu wariantów myjni, możesz zdecydować, jaki rodzaj będzie odpowiedni dla Twojego biznesu. Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, która myjnia samoobsługowa jest lepsza — warto rozpatrzyć oba modele pod kątem potrzeb i specyfiki swojej inwestycji. W tym celu można porozmawiać z działem handlowym lub przeprowadzić wizję lokalną z udziałem handlowca.

Jako producent myjni bezdotykowych ABOX System oferuje szereg produktów i usług związanych z myjniami samoobsługowymi. Aby dowiedzieć się więcej, sprawdź poniższe tematy: